world-wide-web-internet-concept-21962706

مرجع سایت های اینترنتی شیمی (بخش اول)

در دنیایی که پیشرفت به عنوان مهم ترین هدف جامعه بشری مطرح شده است، مسائل، رویکردها و حل آن ها به دغدغه های اساسی برای انسان تبدیل شده است. هدف از درج این مجموعه، تسهیل فرآیند تحقیق برای دانش آموزان، دانشجویان و اساتید و کلیه علاقه مندان به علم شیمی و منابع تخصصی علمی می باشد. این مجموعه به این افراد کمک می کند تا با صرف کمترین زمان، بیشترین نتیجه را به دست آورند. لذا کافیست لینک آدرس را درمرورگر اینترنت خود تایپ نموده و وارد وبسایت مورد نظر شوید.

internet-service

مرجع سایت های اینترنتی شیمی (بخش اول)

۱-Http://polymers.msel.nist.gov/maldirecipes/     

این سایت نتیجه تحقیقات به عمل آمده در زمینه پلیمر و نیز مقالاتی را که در این راستا ارائه شده است را در اختیار علاقه مندان به شیمی قرار می دهد. در این سایت می توان نوع پلیمر را انتخاب کرد و با استفاده از موتورهای جستجویی که در این سایت قرار داده شده است مطالب مورد نیاز درباره آن را دریافت نمود.

۲- http://www.chemistry.ohio-state.edu/betha/qm/  

این سایت به ارائه مطالبی در مورد کوانتوم و شیمی می پردازد. مکانیک کلاسیک، تفاوت های فیزیک کوانتوم، امواج، اوربیتال ها و مطالب دیگر تخصصی درباره کوانتوم را می توان در این سایت مشاهده نمود.

۳-http://www.dairyscience.info/   

زمینه فعالیت این سایت در زمینه علوم صنایع غذایی و مواد لبنی و تکنولوژی صنایع غذایی می باشد. این سایت به معرفی نتایج تحقیقات به عمل آمده در زمینه های آلودگی های موجود در مواد غذایی به خصوص لبنیات می باشد. تصایر میکروسکوپی و دقیقی از انتشار آلودگی و میکروب در مواد غذایی در این سایت قرار داده شده است.

۴- http://www.polymerics.tripod.com/

در این سایت با کاربردهای مواد پلیمری در صنایع خودروسازی آشنا می شویم. اطلاعات و مقاله های جالبی در این سایت قرار داده شده است که برای علاقه مندان و محققان این رشته مفید می باشد.

۵- http://www.wood-paper.cz/index.php?lang=cz

ارائه کننده اطلاعات در مورد انواع چوب و بافت آن برای صنایع کاغذ سازی

۶- http://www.recyclexchange.com/  

این سایت به ارائه مطالبی درباره بازیافت ضایعات کاغذ و تبدیل آن به کاغذ مورد استفاده جدید می پردازد. ژورنال بازیافت، انتشارات مؤسسه پیرامون بازیافت مواد، مرجع علمی در مورد روش ها و مطالب آموزشی بازیافت مواد، مجله بازیافت کاغذ، بازیافت کاغذهای استفاده نشده، کاغذهای ضایعاتی، کاغذهای جوهری و سایر انواع کاغذ در زمینه های استفاده مختلف و روش بازیافت آن ها را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد.

۷- http://www.chemcases.com  

این سایت شیمی عمومی، علوم پزشکی، داروسازی و مهندسی، خصوصیات محلولها ، تعادل شیمیایی، اسیدها و بازها، نمک ها در آب و ترمودینامیک را معرفی می نماید.

۸- http://www.ksvltd.fi  

این سایت در زمینه کاربردهای شیمی سطحی، زاویه سنج های تماسی و اندازه گیری کننده های کشش سطحی می باشد.

۹- http://www.americhrom.com

این سایت دستگاه های کروماتوگرافی، کروماتوگرافی با عملکرد بالا (HPLC ) و کروماتوگرافی گازی (GC ) را بیان می کند.

۱۰- http://www.recycle-steel.org  

این سایت متعلق به مرکز بازیافت فلزات، محصولات فلزی، بازیافت قوطی های کنسرو، اتومبیل ها، برنامه های آموزشی و مقالات موجود می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *